2018 Extravaganza Winners

Thanks to everyone for supporting this year's event!  Even though we dealt with some rain, we were able to finish the day with some sunshine and quite a few happy winners!  Here's the complete listing of this year's winners.  Congratulations!

Grand Prize $30,000 - Brad Michaud
2nd Prize Kubota Tractor - Rick Landwehr
3rd Prize Cub Cadet UTV - Ryne Sutton
4th Prize Cargo Trailer - Jaron Beck
5th Prize Bear Hunt/Frishing Trip - Mike Bowers 

 

 Gun List Name
1 Kimber Pro Varmint 223 Rifle - Scott Brickner
2 Henry H010CC 45/70 Rifle - Keith Turner
3 Stoeger M3000 Walnut 12ga. Shotgun - John Karnes
4 CVA Scout V2 45/70 Rifle - Greg Bany
5 CZ 455 Varmint 17HMR Rifle - Dennis Miller
6 Browning BL-22 22lr Rifle  - Dionne Saum
7 Stevens M555 12 ga Shotgun - Ronald Rampe
8 Henry H004M 22mag GB Rifle - Joel Knerr
9 CVA Scout V2 444 Marlin Rifle - Tresa Detrick
10 CZ 527 American 204 Ruger Rifle - Aaron Kaeck
11 Browning BPS Hunter 410 Shotgun - Less Bowyer
12 Ruger Wild Hog 10/22 Rifle - Joe Jancetic
13 Remington 1187 12ga Shotgun - Linda Ecclessor
14 Ruger 10/22 22Ir Target Rifle - Joe Schroder
15 Ruger M77 22-250 SS Rifle - Aaron Bollenbacher
16 Henry H001V 17HMR Rifle - Matt Mickleson
17 Mossberg O/U 410 Shotgun - Scott J Verhof
18 Henry H001TM 22mag Rifle - Dave Nienberg
19 Savage BMAG 17wsm SS Heavy BBL Rifle Martin - Fuzzy Langhals
20 Beretta A300 12ga Shotgun - Sean Brennan
21 Stoeger P3500 Max-5 12ga Shotgun - Melisa Bendele
22 Springfield Saint 5.56 Rifle - Mike Nichols
23 Benelli Nova 20ga Shotgun - Robert Piehl
24 Henry H010AW 45/70 Rifle - Lora Sullivan
25 Winchester SXP Waterfowl 12ga Shotgun - Craig Schmitz
26 Henry H012C 451c Rifle - John Ellis
27 Henry Evil Roy 22wmr Rifle - Tom Mellinger
28 Remington 700 SPS 223 Vamint Rifle - Keith Schmpke
29 Ruger Amer Ranch 450 Bushmaser Rifle - Steve Hoehn
30 Henry H012M 41mag Rifle - Athen Burke
31 Henry H004 22lr Golden Boy Rifle - Jeff Muford
32 Savage M11 Pred. 6.5 Creedmoor Rifle - Ben Lambert
33 Stoeger Uplander 12ga Shotgun - Tom Huston
34 CZ 527 Euro Varmint 223 Rifle - Juan Villarreal
35 Savage M11 308 Win Trophy Rifle - Deron Develris
36 Marlin 1894 44mag Rifle - Robert Smith
37 Stoeger M3500 12ga Shotgun - Trevor Borkey
38 Marlin 1895GBL 45/70 Rifle - Chris Phillips
39 Stoeger M3020 20ga Shotgun - Rick Boecker
40 Henry H006 44mag Rifle - Greg Wright
41 Remington V3 Field 12ga Shotgun - Kathy Ackerman
42 Marlin 1895G 45/70 Rifle - William J Schmidt
43 CZ Uplander 12ga Shotgun - Zach Seibert
44 Ruger American 6.5 Creedmoor Rifle - Tim Burkepile
45 Ruger M77-GS 450 Bushmaster Rifle - Jerry Kahle
46 Marlin 1895 45/70 Rifle - John Ellis
47 Ruger AR-556 5.56 Rifle - David Schneider
48 Ruger 77/44 .44mag Rifle - Marlene Schnipke
49 Remington 870 Wingmaster 410ga Shotgun - Rick Unverferth
50 Kimber Varmint 204 Ruger Rifle - Rick Landwehr

Here's the March 4, 2018 Early Bird Drawing winners

Buyers -

  • Ken Duling - Sold by Jeff Deters
  • Rob Thompson - Sold by Mike Eickholt
  • Carl Kaufman - Sold by Dick Gerdeman
  • Darren Thompson - Sold by Dan Wheri
  • Tyler Schroeder - Seller not listed

 Sellers - 

  • Denny Smith 
  • Bob Morman 
  • Eugene Hauenstein 
  • Brad White 
  • Steve Fonduest